В області розпочався проект із моніторингу якості води річок та водойм

В області розпочався проект із моніторингу якості води річок та водойм

На сьогодні у Дніпрі фіксують зростання марганцю, фосфат-іонів, амоній-іонів та зниження розчинного кисню. Наслідки цього стануть явними, коли почнеться "цвітіння" води та замор риби.

За останні 10 років за даними лабораторії КП ДОР "Аульський водовід" кількість небезпечних організмів зросла в 67разів. Головні причини забруднення - це скиди промислових підприємств, пестицидів, які потрапляють у воду внаслідок аграрної діяльності та побутової хімії, а саме пральних засобів із фосфатами.

в області розпочався проект із моніторингу якості води річок та водойм - изображение 1

"Забір води поблизу Карнаухівки, де поблизу знаходяться заводи, такі, як ДМК, Дніпроазот - це початок системної обласної програми, мета якої контроль рівня забрудненості всіх річок і водойм в області", - розповів Olexiy Angurets, заступник голови Дніпропетровської обласної ради.

Нагадаємо, що через ситуацію, коли невідомими є показники забруднених скидів у басейни річок, обласна рада та державна адміністрація створили експертну комісію, яка має моніторити стан якості води. За результати їх досліджень буде розроблена програма дій по відновленню водойм.

Джерело: Дніпропетровська обласна рада

Залишити коментар

Відправити