У Грушівській ОТГ загострюється конфлікт між депутатами та сільським головою (ВІДЕО)

У Грушівській ОТГ загострюється конфлікт між депутатами та сільським головою (ВІДЕО)

Серйозні протиріччя між частиною депутатського корпусу та сільським головою Сергієм Мариненком призвели до зриву однієї сесії сільради та надзвичайно бурхливого перебігу наступної.

15 червня 2021 року в Грушівській об’єднаній територіальній громаді мала відбутися чергова, 8 сесія сільської ради 8 скликання. На запрошення частини депутатів пленарне засідання відвідали журналісти «Нового міста+ТВ», які стали свідками гострого протистояння між народними обранцями та сільським головою.

у грушівській отг загострюється конфлікт між депутатами та сільським головою (відео) - зображення 1

Конфлікт на сесії виник через те, що група депутатів запропонувала включити до порядку денного резонансне питання: про позбавлення сільського голови премії. Вони вважали, що голова Сергій Мариненко має нести персональну відповідальність за соціально-економічні проблеми, що останнім часом загострилися на території громади. Тому і запропонували позбавити його премії, а зекономлені кошти якраз і пустити на вирішення згаданих проблем.

у грушівській отг загострюється конфлікт між депутатами та сільським головою (відео) - зображення 2

Однак Сергій Мариненко цю ініціативу відхилив, посилаючись на норми регламенту: проект відповідного рішення було подано до сільради запізно, його не обговорили на комісіях та не оприлюднили заздалегідь для загального ознайомлення. Під час подальшого бурхливого обговорення з’ясувалося, що порушено ще декілька важливих пунктів регламенту, і, відповідно, сесію провести неможливо. Але це не завадило народним обранцям перед тим, як розійтися, майже годину дуже активно та емоційно подискутувати між собою, з сільським головою, працівниками виконкому та з місцевими жителями, що також були присутні на засіданні.    

у грушівській отг загострюється конфлікт між депутатами та сільським головою (відео) - зображення 3

Наступна спроба провести пленарне засідання відбулася через тиждень, 23 червня. Цього разу спірне питання про премію сільського голови до порядку денного внесли, тож сесія нарешті відбулася. Депутати ухвалили програму соціальної політики на території громади, виділили матеріальну допомогу мешканцям, вирішили декілька питань у сфері бюджету, землі, освіти, комунальної власності, тощо. А от коли справа дійшла то того самого, «преміального» питання, діло застопорилося.

Зі сказаного депутатами вимальовується досить тривожна картина: наразі заклади охорони здоров’я громади не уклали договори з Національною службою здоров’я України, через що їх доводиться фінансувати з місцевого бюджету, де коштів не вистачає. Серед перешкод для укладання договорів з НСЗУ - невідповідність медзакладів певним вимогам. Підрядники, які виконують роботи з приведення закладів до цих вимог, місяцями не можуть отримати у повному обсязі кошти за виконані роботи. Та ще й колишній головний лікар громади, до якого у депутатів залишилось дуже багато питань, звільнився з роботи та поїхав на заробітки... при цьому фактично не передавши справи наступнику, через що той вже протягом тривалого часу не може нормально працювати.

у грушівській отг загострюється конфлікт між депутатами та сільським головою (відео) - зображення 4

Відповідальність за такий стан справ частина депутатів покладає саме на сільського голову Сергія Мариненка, який, на їх думку, не організував належним чином роботу по цьому життєво важливому напрямку та ще й не дослухається до порад депутатського корпусу. Втім, знайшлись серед народних обранців і ті, хто захищав голову, стверджуючи, що їх колеги роздувають конфлікт виключно у власних інтересах, а не через переживання за долю громади. Зрештою дійшло і до взаємних обвинувачень у незаконному веденні бізнесу, корупції та інших серйозних речах. Сам же Сергій Мариненко на питання щодо того, як виходити із даної ситуації, так і не відповів…

Як би там не було, прийняти рішення про позбавлення сільського голови премії депутатам так і не вдалося – не вистачило голосів.

А нам чомусь згадалося одне місто неподалік Грушівки, де бюджет за минулий рік не виконано, медицину вже який рік поспіль «оптимізують», а міський голова Олександр Шаповал, попри те, що перебуває під судом за корупційний злочин, отримує премію без жодних застережень з боку депутатів, та ще й набагато більшому розмірі…

Повертаючись до Грушівки, зазначимо, що сесія тут зрештою тривала понад чотири години, але депутати з головою так і не дійшли до спільного рішення щодо того, як вирішувати нагальні проблеми громади.

Не беремося стверджувати, хто у цій ситуації правий, а хто – ні, для цього у нас замало інформації. Тому рекомендуємо переглянути наші відео з Грушівки та зробити власні висновки. Впевнені, цікаво буде не тільки мешканцям Грушівської ОТГ, а й іншим глядачам, адже нечасто на сесіях місцевих рад можна побачити такі гострі протиріччя та настільки емоційні дискусії. А ми лиш сподіваємось, що жителі громади через цей конфлікт не залишаться без належної медичної допомоги та інших важливих благ.

Максим Зеленін
відео Євгена Січкаренка, фото Яни Новицької 

Залишити коментар

Відправити