«Батьківщина» зареєструвала законопроєкт про загальнообов’язкове медичне страхування

«Батьківщина» зареєструвала законопроєкт про загальнообов’язкове медичне страхування

Юлія Тимошенко та депутати "Батьківщини" зареєстрували у парламенті законопроєкт № 3464, який забезпечить українців якісними медичними послугами, медиків – європейськими зарплатами, а галузь – необхідними ресурсами для розвитку.

«батьківщина» зареєструвала законопроєкт про загальнообов’язкове медичне страхування - изображение 1

Документом передбачається створення принципово нової системи фінансування вітчизняної медицини та забезпечення гарантії рівного доступу всіх громадян до якісної медичної допомоги.

Проєкт закону розроблений з урахуванням світового досвіду, особливостей України, можливостей вітчизняного бюджету, стану системи охорони здоров’я тощо.

Фінансування медичної галузі, за переконанням авторів документа, має здійснюватися з чотирьох джерел:

– частка коштів державного бюджету та коштів фондів соціального страхування – до 30%;
– частка коштів місцевих бюджетів – до 10%;
– позабюджетні кошти загальнообов’язкового медичного страхування – 50- 60%;
– приватні кошти громадян (кошти добровільного медичного страхування, благодійних фондів та міжнародної допомоги) – до 15%.

За бюджетні кошти буде профінансовано зокрема: екстрену допомогу, невідкладну стоматологічну та паліативну допомогу, допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами, щеплення проти інфекційних хвороб.

Також держава опікуватиметься боротьбою з важкими, рідкісними та соціально-небезпечними захворюваннями (СНІД, туберкульоз, гепатит тощо).

Запропоновані у законопроєкті механізми фінансування системи охорони здоров’я забезпечать людей якісною, доступною, наданою за сучасними стандартами, безоплатною медичною допомогою, гарантуватимуть підвищення заробітної плати медичних працівників до стандартів, прийнятих в усьому цивілізованому світі, а також створять умови для ефективної роботи закладів охорони здоров’я.

Джерело: Офіційний сайт ВО "Батьківщина"

Залишити коментар

Відправити