Політичні експерти визнають ефективність роботи нового складу Дніпропетровської обласної ради

Політичні експерти визнають ефективність роботи нового складу Дніпропетровської обласної ради

Голова правління ГО «Комітет виборців України» дав розгорнуту прес-конференцію про підсумки перших трьох місяців 2021 року.

Станіслав Жолудєв провів детальний аналіз ситуації в регіоні, стосунків між різними політичними силами, вплив цієї ситуації на розвиток області.

За словами експерта, до нового складу обласної ради увійшли політичні партії, які зазвичай мають протилежні погляди. Втім, це не мало негативного відображення на ефективності роботи депутатського корпусу. У тому числі, завдяки новому голові облради, якому вдалося налагодити конструктивну комунікацію з усіма фракціями:

 «Нова каденція облради на чолі з Миколою Лукашуком почала роботу 16 грудня 2020. До депутатського корпусу після виборів 25 жовтня 2020 року увійшли представники 7 партій: «Слуга народу» (30 мандатів), «Опозиційна платформа – За життя» (27), «Пропозиція» (17), «Блок Вілкула «Українська перспектива» (16), «Європейська солідарність» (13), «Громадська сила» (9) та ВО «Батьківщина» (8). Більшістю голосів – 95 депутатів зі 120 — головою облради обрали Миколу Лукашука, який також очолює фракцію «Слуга народу». Різні політичні сили, мають протилежні переконання, втім, з самого початку роботи не було жодних суперечок або з’ясування стосунків».

Політичний експерт також зазначив, що за короткий період обласна рада вже провела 5 сесій. На переостанній було одразу розглянуто більше 40 питань. Це свідчить про злагоджену роботу усього депутатського корпусу, кожної фракції та постійної комісії обласної ради. Одним з ключових було рішення про обласний бюджет на 2021 рік.

«Його базову версію затвердили ще у грудні 2020 року. Цей бюджет прийняли більшістю голосів. 103 «за». Такої кількості не було на жодній бюджетній сесії протягом останніх 4-х років. Це є головним маркером ефективної роботи депутатів обласної ради, яку зміг організувати Микола Лукашук», — розповів Станіслав Жолудєв.

Бюджет Дніпропетровської області на 2021 рік  —  найбільший в Україні. Область зайняла перше місце серед усіх інших за кількістю запланованих надходжень — 9 млрд 266,7 млн грн. Ефективний кошторис складали протягом першого тижня роботи нової каденції обласної ради. Під особистим контролем Миколи Лукашука, який за фахом є професійним економістом та юристом.

«Досвід роботи у бізнесі та відповідні навички допомогли новому голові обласної ради  побудувати комунікацію з керівником ОДА Валентином Рєзніченко. Завдяки цьому швидко, в стислий термін було розроблено бюджет, орієнтований на потреби жителів області. З 16 до 23 грудня плідної роботи вдалося виправити прорахунки попередньої влади і майже вдвічі збільшити бюджет розвитку – з 800 млн до 1,5 млрд грн», — зазначив Станіслав Жолудєв.

Щодо стосунків з обласною адміністрацією політичний експерт зауважив – вперше за останні роки між ДОР та ОДА немає конкуренції:

«Плідна співпраця Миколи Лукашука з ОДА та її головою Валентином Рєзніченко вже помітна. Вони про це публічно не говорять, але це помітно у тенденціях прийняття рішень та реалізації проектів. За непрямими маркерами видно, що це відбувається за узгодженою позицією. І це також зрозуміло, тому що ми знаємо, що Президент Зеленський призначив Валентина Резниченко головою ОДА. Кандидатуру Миколи Лукашука на пост голови облради рекомендував Олександр Корнієнко. Тобто ми маємо двох людей, що очолюють обласну владу та представляють інтереси Президента в області».

Саме від злагодженої роботи обох гілок влади залежить, наскільки ефективно будуть реалізовані важливі для населення програми і стратегії. Як зазначає Станіслав Жолудєв , наразі законодавча і виконавча влада в області працюють в тісній комунікації. Голова правління ГО «Комітет виборців України» висловлює сподівання, що ця конструктивна співпраця продовжиться. Таким чином, матимемо високі показники для області та поліпшення якості життя мешканців Дніпропетровщини.

Така ефективна модерація роботи від керівництва обласної ради на чолі з Миколою Лукашуком та обласної адміністрації в обличчі Валентина Резніченко підвищує рівень довіри населення до місцевої влади.

Експерт зазначив, що вже є наочні результати діяльності обласної ради на чолі з Миколою Лукашуком. Це старт будівництва водогонів у цьому році.  У тому числі початок проектування, реконструкції водогонів у с.Губиниха, смт Гвардійське та Черкаське.

«Це питання особливо гостро піднялось протягом минулого року. Жителі деяких населених пунктів області залишились без води. На жаль, критична ситуація склалася через недбалість попередніх керівників ДОР та ОДА, Святослава Олійника та Олександра Бондаренко. Вони взяли на баланс області збиткові водоканали, які не в змозі вибратися з боргів та постійно знаходяться під загрозою відключення», — розповів експерт.

Ще одним нагальним питанням, яке вдалося вирішити новому керівництву обласної ради є створення єдиного протитуберкульозного закладу в регіоні.

«Знову небажаний спадок від попередньої влади. За півтора роки питання не було вирішене. І стояла серйозна загроза того, що більшість хворих на туберкульоз в області залишатся без медикаментів та допомоги. Теперішньому керівництву довелось оперативно зібрати позачергову сесію. З одним питанням. Для Лукашука менше місяця вистачило, аби вирішити цю складну проблему для області. Депутати підтримали одноголосно. Навіть, коли вже був повністю прийнятий бюджет, зібрались без суперечок та затримок», — сказав голова правління ГО «Комітет виборців України».

Як результат – пацієнти матимуть лікування, жоден медик не буде звільнений, отримуватиме зарплатню, усі заклади залишаться на своїх місцях і працюватимуть. 

У якості голови Дніпропетровської обласної ради Микола Лукашук вже відзначився як людина слова і діла.

«Дуже приємно, коли до керівників рівня голови обласної ради можна звернутися із проханням і отримати результат. Микола Лукашук вже на початку року саме так себе і зарекомендував», — розповідає Станіслав Жолудєв.

Яскравий приклад – Музей АТО, якому за ініціативи голови облради виділили кошти на нові проектори та оновлення вуличної композиції.

Також депутати нового скликання передбачили виплати медикам, що захворіли коронавірусом. У зв’язку із пандемією вони опинились на передовій. Тож, для них було спрямовано 3 млн у грудні 2020 року та ще 8 млн додатково у 2021 році.

У бюджеті 2021 втричі більше коштів закладено на фінансову допомогу СБУ, Прокуратурі, Нацгвардії, військовим, рятувальникам, Національній Поліції та ін. На початку року Микола Лукашук зустрічався з керівниками цих формувань. І вже у лютому було виділено 18 млн гривень на нову техніку, оснащення, екіпіювання.

Микола Лукашук ініціював виділення коштів на стипендії Олімпійським чемпіонам — 3 млн грн в обласному бюджеті. Разом з тим була започаткована масштабна програма підтримки та розвитку спорту в регіоні.

Наостанок голова правління ГО «Комітет виборців України» Станіслав Жолудєв розкрив тему екологічної ситуації в регіоні:

«Це завжди було болючим питанням для промислової Дніпропетровщини. У цьому році обласна рада продовжила реалізацію комплексної програми екологічної безпеки та запобігання змінам клімату на 2016-2025 роки. Зокрема, згідно з нею в області обіцяють у 2021-му знизити обсяги забруднюючих викидів у повітрі на 16 тисяч тон, здійснити розчищення річок – 30 км, відновити ліси на 442 га».

Дніпропетровська обласна рада
Залишити коментар

Відправити