Курси допомоги, консультації лікарів та контакти фахівців психологічної підтримки: про роботу медичної галузі Дніпропетровщини

Курси допомоги, консультації лікарів та контакти фахівців психологічної підтримки: про роботу медичної галузі Дніпропетровщини

Без збоїв та в спільному медичному просторі нині працюють медзаклади регіону, незалежно від форм власності. Служби екстреної медичної допомоги Дніпропетровщини діють в повному складі. Стаціонари й шпиталі теж відкриті.

«Ми забезпечені всім необхідним: кадрами, ліками, медзасобами. Первинна ланка (центри надання медико-санітарної допомоги та амбулаторії) працює щоденно. Людям надається як профілактична допомога, очні зустрічі із немобільними групами населення, також лікарі консультують онлайн. Всі працівники амбулаторної галузі готові працювати галузі — на місцях та готові працювати за будь-яких умов», — розповіла заступниця директора департаменту охорони здоров’я Дніпро ОДА Тетяна Квітницька.

Також в області проводяться тренінги з надання першої домедичної допомоги та первинної медичної допомоги. Аби долучитись до них, необхідно звернутись до свого сімейного лікаря або в найближчий до вас центр медико-санітарної допомоги.

«Дуже тішить, що люди зараз відповідально ставляться до звернень на службу «103» — частіше телефонують сімейним лікарям і на рівні амбулаторному, не турбуючи екстрену службу, вирішують питання загострення хронічних захворювань», — додала Тетяна Квітницька.

До роботи активно приєднались психологи та психіатри міста, регіону та країни. При Дніпровському міському центрі соціальних служб працюють цілодобові телефонні лінії безкоштовної психологічної допомоги: (056) 767-18-41, (066) 448-61-54, (056) 785-14-32, (056) 785-73-60. Також поміч можна отримати на платформі «Розкажи мені». Це безкоштовний інтернет-майданчик для психологічних консультацій.

МОЗ також створило довідник про те, як надавати першу психологічну допомогу, побороти тривожність, зарадити людині, яка переживає панічну атаку, коригувати рівень стресу за допомогою вправ тощо.

Дніпропетровська обласна рада
Залишити коментар

Відправити